Szukaj
Generic filters
Previous
Next

Ile wynoszą średnie poziomy THC w konopiach?

Ile wynosi poziom THC w popularnych odmianach konopi?

Wielu  zastanawia się, jaką ilość THC określa się mianem wysokiego poziomu substancji? Przy dużym szumie wokół ponad 30% odmian można być mocno zaskoczonym, że średni poziom THC w najpopularniejszych odmianach konopi, spożywanych w holenderskich coffee shopach wynosi około 16%. Ale, jak ma się sprawa z najmocniejszymi odmianami, dostępnymi w kawiarniach? 

Podsumowanie

Jaka ilość THC w konopiach określana jest jako wysoka?

Konsumenci konopi są często wprowadzani w błąd, myśląc, że każda odmiana konopi o zawartości THC poniżej 25% musi być zauważalnie słabsza w działaniu podczas spożycia. Jednak, większość uprawianych konopi zawiera około 16% THC. Instytut Trimbos, przeprowadza coroczne badanie zawartości substancji czynnych w konopiach indyjskich. Mierzono poziom dwóch substancji: THC i CBD. Badanie to jest niezwykle rzetelne, ponieważ przeprowadzane jest w profesjonalny, naukowy sposób. Może zainteresuje Cię poziom THC w najlepszych odmianach konopi premium o stężeniu 18,4%. Na podstawie badania widzimy, że 18% stężenie THC uważane jest za wysokie. Holenderskie coffeeshopy  są rzetelnym źródłem informacji. Wiele kawiarni otrzymuje swoje produkty od wykwalifikowanych profesjonalnych hodowców, stosujących niezawodną genetykę konopi. Nie widzi, jednak fakt, że wielu użytkowników sądziło, że najlepsze kawiarniane odmiany zawierają znacznie ponad 20% THC.

Wartości poziomu THC, opublikowane przez Instytut Trimbos są bardzo podobne do warto-ści odnotowanych na Tereni Wielkiej Brytanii. Ankieta przeprowadzona przez Brytyjskie Mi-nisterstwo Spraw Wewnętrznych wykazała medianę poziomów THC wynoszącą 15,0% w próbkach przechwyconych przez policję. Większość dostępnej na brytyjskim rynku marihu-any uprawiana jest lokalnie. Import jest bardzo niewielki. Badanie brytyjskiego UK Home Offi-ce jest dostępne do wglądu. Średnie, 15% poziomy THC na terenie Wielkiej Brytanii, podobne są do 16,7% poziomów, obserwowanych w popularnych holenderskich kawiarnianych od-mianach. Sugeruje to, że poziom THC w konopiach, określany mianem wysokiego, oscyluje w zakresie 16-18% THC.

Jaka jest najwyższa odnotowana procentowa zawartość THC w konopiach (marihuanie) ?

Poziom THC rzadko przekracza 25%. Mimo, że bardzo często spotyka się twierdzenia o zawartości THC w okolicach 25-30%. Najczęściej, wysokiej jakości odmiany marihuany zawierają poziom THC w przedziale 25% -30%. Generalnie, każda odmiana konopi, zawierająca ponad 20% THC powinna być uważana za bardzo silną. Można by oczekiwać, że odnotowany poziom THC będzie poparty danymi laboratoryjnymi, ale dzieje się tak wyjątkowo rzadko.

Dutch Passion korzysta z dwóch niezależnych laboratoriów do przeprowadzania testów na zawartość THC w swoich odmianach konopi. Dzięki wykorzystaniu niezależnych laboratoriów, zebrane dane są niezwykle rzetelne i pozbawione stronniczości, jak w przypadku samodzielnie wykonanych pomiarów. Korzystając z dwóch, niezależnych laboratoriów, eliminujemy ryzyko nieuczciwych praktyk. Najwyższy poziom THC, obserwowany przez zespół Dutch Passion w odmianie automatycznie kwitnącej wynosił 25,9%. Była to odmiana o nazwie Auto Cinderella Jack.

Najnowsze opinie
Najwyżej oceniane produkty
Translate »