Szukaj
Generic filters
Previous
Next

Jak kupić dobre nasiona Marihuany – na co zwrócić uwagę ?!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nasion konopi ?

Przy wyborze nasion marihuany należy kierować się tym w jakim celu się je kupuje i co chce dzięki nim osiągnąć. Dla jednego najlepszymi będą nasiona indoor, dla innych – outdoor, feminizowane lub regularne i tak dalej. Najpierw więc konieczne staje się określenie własnych potrzeb i warunków, potem dopiero dobiera się najlepsze nasiona marihuany.

Często spotykamy się z pytaniem, jakie nasiona marihuany kupić, prośby o porady w tej tematyce pojawiają się codziennie na rozmaitych forach.  Ponieważ w Polsce uprawa roślin konopi jest nielegalna, zdecydowaliśmy się w celach edukacyjnych przybliżyć kilka aspektów, które pod uwagę biorą hodowcy na całym świecie uprawiający marihuanę w miejscach, gdzie jest to dozwolone. Nie namawiamy nikogo do uprawy, nasz artykuł ma wyłącznie przybliżyć to zagadnienie, a także ułatwić wybór kolekcjonerom nasion.

 

Zatem, jakie są najlepsze nasiona marihuany?

Odpowiedź jest jedna – to zależy. Zależy od osobistych preferencji i wielu innych czynników wpływających na wybór. Zadania nie ułatwiają również banki nasion, w których można znaleźć tysiące odmian o fantastycznych nazwach. Dlatego nie dajmy się zwariować i dokonajmy wyboru, biorąc pod uwagę takie aspekty jak rodzaj, efekt i dostępne warunki.

Jakie nasiona konopi wybrać feminizowane czy regularne?

Nasiona marihuany Outdoor czy indoor?

Uprawa wewnątrz jest rekomendowana w chłodniejszych strefach klimatycznych – takie rośliny nie rosną drastycznie szybko, a dzięki możliwości zapewniania odpowiednich warunków można uprawiać niemal wszystko. Przykładowo czyste indici są idealne do indooru, ale należy kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza, a autochtoniczne sativy świetnie sprawdzają się w outdoorze przy wysokich temperaturach i doskonałym świetle.

Indica, sativa czy hybryda?

Odpowiedź na to pytanie zależy od efektów. Czy mają to być właściwości medyczne? Zapewniające odlot czy może kompletny relaks, a może coś pomiędzy? Większość hybryd dostępnych na rynku oferuje efekty pół na pół, i jest to rozwiązanie bezpieczne. Sativy mają to do siebie, że mogą bardzo oddziaływać na stan psychiczny i prowadzić nawet do niewielkich paranoi – zależy to od osobistych predyspozycji i wielu czynników zewnętrznych. Przy tym taki efekt rzadziej jest spotykany przy czystych odmianach indica.
 

Co wybrać przy zakupie nasion marihuany - jakość czy ilość?

Tutaj hodowcy są zgodni, że zdecydowanie lepiej celować w rośliny o wysokiej jakości, a niekoniecznie imponujących plonach, ponieważ ważniejsze są właściwości roślin. Przy tym nie należy kierować się wyłącznie THC, ponieważ potencjał rośliny rzadko jest tu osiągany i odmiana o deklarowanej zawartości 22% THC może tyle osiągnąć, ale rozbieżności między kwiatami mogą wynosić nawet 10%. 

Najnowsze opinie
Najwyżej oceniane produkty