Szukaj
Generic filters
Previous
Next

Jaki poziom THC w konopiach indyjskich określany jest jako wysoki ?

Czego możesz się dowiedzieć ?

Wielu miłośników konopi zastanawia się, jaką ilość THC określa się mianem wysokiego poziomu substancji. Przy dużym szumie wokół ponad 30% odmian można być mocno zaskoczonym, że średni poziom THC w najpopularniejszych odmianach konopi, spożywanych w holenderskich coffee shopach wynosi około 16%. Ale, jak ma się sprawa z najmocniejszymi odmianami, dostępnymi w kawiarniach? Ile wynosi poziom THC w popularnych odmianach konopi? 

Jaka ilość THC w konopiach określana jest jako wysoka?

Konsumenci konopi są często wprowadzani w błąd, myśląc, że każda odmiana konopi o za-wartości THC poniżej 25% musi być zauważalnie słabsza w działaniu podczas spożycia. Jednak, większość uprawianych konopi zawiera około 16% THC. W Holandii, Instytut Trimbos, przeprowadza coroczne badanie zawartości substancji czynnych w konopiach indyj-skich. Trimbos to Holenderski Instytut Zdrowia Psychicznego i Uzależnień.

Dla porównania, najpopularniejsze (najlepiej sprzedające się) odmiany w coffeeshopach oscylują wokół 16,7% poziomu THC. Różnica między popularnymi odmianami kawiarnianymi a odmianami premium wynosi zaledwie 1,7%. Miłośnicy haszyszu mogą być zaskoczeni, że średni poziom THC, odnotowany holenderskim haszu z coffeeshopu wyniósł zaledwie 26%. To tylko o 7,4% więcej niż zawartość THC w odmianach premium.

Jaka jest najwyższa odnotowana procentowa zawartość THC w konopiach ?

Poziom THC rzadko przekracza 25%. Mimo, że bardzo często spotyka się twierdzenia o zawartości THC w okolicach 25-30%. Najczęściej, wysokiej jakości odmiany marihuany zawierają poziom THC w przedziale 25% -30%. Generalnie, każda odmiana konopi, zawierająca ponad 20% THC powinna być uważana za bardzo silną. Można by oczekiwać, że odnotowany poziom THC będzie poparty danymi laboratoryjnymi, ale dzieje się tak wyjątkowo rzadko.

 

Czy ilość THC decyduje o intensywności haju?

Niekoniecznie. Także, inne czynniki mogą wpływać na rodzaj, siłę działania i odczuwaną intensywność. Obecność kannabinoidów innych niż THC może mieć duży wpływ na rodzaj przeżywanego haju. Wielu koneserów konopi lubi odmiany o profilu kannabinoidowym, który zawiera więcej niż tylko THC. Efekt świty to nazwa nadana synergii kilku kannabinoidów, działających razem w celu wzmocnienia efektów oraz przyjemności. Często, oznacza to, że profil kannabinoidowy może wykazywać niewielką obecność CBD, CBG, THCV, CBC, CBN i innych substancji.

Oprócz efektu świty ze strony innych kannabinoidów uważa się, że profil terpenowy odgry-wa, również dużą rolę w modulowaniu odczuwalnych doświadczeń. Właśnie, dlatego konese-rzy marihuany kładą tak duży nacisk na zbiór, suszenie i kurowanie konopi.

Innym aspektem są twoje własne preferencje. Miłośnicy genetyki Indica wybrać odmianę z rodziny Indica, zamiast lepszej jakościowo Sativy. Być może, pytanie, która odmiana zapew-ni najwyższy poziom haju jest mało istotne. Należałoby zapytać, która odmiana konopi jest bliższa twoim gustom smakowym. Dla przykładu, niektórzy wybierają szczepy ze średnią zawartością THC, na rzecz obecności CBD. Odmiany o najwyższym stężeniu THC niekoniecznie muszą być tymi, które najbardziej Ci się spodobają.

Ilość THC potrzebna do osiągnięcia intensywnego haju

Ilość THC, która niezbędna jest do osiągnięcia silnego haju różni się w zależności od użytkownika i jego tolerancji na substancję czynną. Niedoświadczony użytkownik marihuany może uzyskać bardzo wysoki poziom haju przy konopiach, zawierających jedynie 5-10 mg THC. Bardziej doświadczony koneser może potrzebować 5-krotność tej ilości lub więcej.

Jeśli spożywasz produkty konopie, osoba doświadczona może zażyć około grama oleju konopnego. To około 700 mg THC, czyli znacznie więcej niż ilość polecana początkującym użytkownikom. Jedną z dyskusyjnych kwestii w krajach z legalną marihuaną jest właściwe oznakowanie produktów jadalnych. Niektórzy obawiają się, że produkty spożywcze z konopiami indyjskimi mogą być zbyt silne dla niedoświadczonych konsumentów i uważają, że należy ustalić limity poziomu THC. Inni martwią się, że niektóre konopne artykuły spożywcze mogą zostać pomylone ze słodyczami dla dzieci. Kolejnym zagrożeniem jest fakt, że jadalne produkty mogą działać z dużym opóźnieniem przez wiele godzin. Dlatego też, należy pamiętać, aby nie spożywać kolejnych produktów przez kilka następnych godzin.

W jaki sposób THC sprawia, że jesteś na haju?

Skomplikowany proces biochemiczny zwany farmakokinetyką jest odpowiedzialny za wchłanianie, dystrybucję, metabolizm i eliminację THC z organizmu. THC wchodzi w interakcję z ludzkim układem kannabinoidowym endo. Specyficzne receptory wiążą się z THC, szczególnie receptor CB1, które przeznaczone są wyłącznie do wiązania się z kannabinoidami.

Odkrycie systemu kannabinoidowego endo w latach 90-tych było prawdziwym przełomem w zrozumieniu sposobu, w jaki kannabinoidy wykorzystywane są przez nasz organizm. Nawet dzisiaj, naukowcy są wciąż na starcie odnośnie pełnej wiedzy, opisującej działanie tych tajemniczych substancji. Pozostaje jeszcze wiele do odkrycia o tym, w jaki sposób THC wpływa na ciało i umysł człowieka. Działanie THC to wynik wielce zróżnicowanemu zakresowi korzyści medycznych i tak niewielkiej liczbie skutków ubocznych.

Translate »