Szukaj
Generic filters
Previous
Next

Nasiona marihuany automatyczne (foto-obojętne) czy sezonowe INDOOR/OUTDOOR (foto-zależne)?

Nasiona marihuany automatyczne czy nasiona potocznie zwane af, auto, czy w pełnej nazwie autoflowering to nasiona marihuany która kwitnie niezależnie od pory roku (nie reaguje na długość dnia i nocy czy czasu sztucznego oświetlania, liczy się jedynie wiek rośliny, ale też odpowiednie warunki – brak stresu).

Standardowo kiedy mówimy, że etap życia rośliny zależny jest od światła. Mówimy o roślinach foto-zależnych z ang. FOTOPERIOD, potocznie zwanych roślinami sezonowymi. Roślina marihuany rosnąca w warunkach naturalnych kiedy dni są długie (lub oświetlenie INDOOR jest włączone na 18 godzin w ciągu doby roślina pozostaje w fazie wzrostu, zwanej inaczej wegetacją.  Następnie jak dobrze wiemy dni w ciągu roku stają się coraz krótsze, a gdy trwają maksymalnie 12h roślina zaczyna budować kwiatostany, czyli kwitnąć.

Kwitnienie automatów zależne jest jedynie od ich kodu genetycznego i braku stresu, zupełnie nie od długości dnia, dzięki czemu większość automatów kończy swój żywot w 60-70 dniu, a obecnie dostępne generacje szczepów zapewniają jakość zbliżoną odmianą foto-zależnych. Zarówno nasiona marihuany automatyczne, jak i sezonowe (fotoperiod) występują w feminizowanej, jak i regularnej formie. Wierzymy, że będziesz zadowolony, niezależnie które wybierzesz, bo materiał nasienny pochodzący z naszego sklepu jest najwyższej jakości. Nie same geny czynią go takim, bo także sposób przechowywania, który to w naszym sklepie odbywa się zgodnie z wytycznymi producentów nasion marihuany pochodzących z całego świata.